Zbigniew Brodowski - o artyście

STRONA GŁÓWNA      O ARTYŚCIE       MALARSTWO      MOZAIKI      DRUKI CYFROWE      RYSUNEK       KONTAKT
O artyście

Zbigniew Brodowski

Urodzony 3 lutego 1927 roku w Warszawie. W latach 1948 - 1954 studiował na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych u profesorów Tomorowicza, Eibisha i Sokołowskiego. Dyplom uzyskał w 1954 r.

Uprawia malarstwo sztalugowe i ścienne. Jest autorem wielu kompozycji mozaikowych w kraju i za granicą, m.in. kino Bajka, filharmonia i szkoła muzyczna w Rzeszowie, Ambasada Polska w Pekinie.
Prace malarskie znajdują się w zbiorach prywatnych m.in.: we Francji, Niemczech, Japonii, Australii, Stanach Zjednoczonych oraz w Kanadzie.

Współpracował w zakresie grafiki użytkowej z takimi firmami jak: ORBIS, Sport Tourist, PwiTZ (Przedsiębiorstwo Wystaw i Targów Zagranicznych). Przez wiele lat współpracował ze spółdzielnią Plastyka, był rzeczoznawcą przy Ministerstwie Kultury i Sztuki. Uhonorowany odznaką Zasłużonego Działacza Kultury.

W ostatnich latach, oprócz wciąż uprawianego malarstwa sztalugowego, tworzy także obrazy z wykorzystaniem grafiki komputerowej wspólnie z artystą reprezentującym młode pokolenie Mateuszem Wolfem.
 Copyright (c) 2012-2017 Zbigniew Brodowski. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Ostatnia modyfikacja: 2017.09.26. Projekt strony: T.OP tank